Nagłośnienie konferencji

Bez względu na rodzaj konferencji czy wydarzenia, które organizujesz, kiepskie nagłośnienie może je zrujnować. Bardzo rzadko po zakończeniu twojego wydarzenia uczestnicy będą chwalili nagłośnienie, które zostało użyte. To główny powód dla którego nie zwracamy uwagi na jakość dźwięku, który dociera do gości. Wyraźny, „ostry” głos wydobywający się z głośników poprawia percepcję odbiorców oraz nie powoduje ciągłej konieczności pełnego skupienia na wychwytywaniu przekazu z zza delikatnego szumu kolumn. Nasze doświadczenie w realizacji nagłośnień na konferencjach, szkoleniach czy wydarzeniach online nie spowoduje że usłyszysz peany dotyczące jakości dźwięku. Zapewnimy jednak że nikt nie wspomni o kiepskiej jakości nagłośnieniu konferencji i zmęczeniu wynikającemu z konieczności nasłuchiwania co chce przekazać mówca.

Jakie nagłośnienie konferencji powinienem wybrać?

Nie jednej poprawnej odpowiedzi na takie pytanie. Każde wydarzenie, szkolenie czy konferencja to zupełnie inna historia. My dobieramy nagłośnienie w zależności od poniższych czynników, które warunkują dobór sprzętu jaki wybieramy do naszych realizacji:

  • Wielkość pomieszczenia, w którym odbywa się wydarzenie
  • Liczba mówców
  • Preferencje mówców. Czy wolą mikrofon trzymać w ręku, mówić do mikrofonu nagłownego, a może mikrofon na gęsiej szyjce, który idealnie sprawdza się kiedy podczas wydarzenia używana jest mównica
  • Liczba wejść zewnętrznych no.: multimediów prezentowanych przez mówców
  • Interakcje i lotny mikrofon do zadawania pytań przez uczestników

Takie informacje dają nam zarys tego jak powinniśmy przygotować nagłośnienie konferencji tak aby sprostać oczekiwaniom uczestników i zapewnić zarówno im jak i mówcom maksimum komfortu.

Czym są nagłośnienia specjalistyczne?

Nagłośnienia specjalistyczne do wszelkie rozwiązania pozwalające na dystrybucję lub wzmocnienie dźwięku podczas organizowanych wydarzeń. Pierwszym przykładem w naszym przypadku będzie nagłośnienie komunikatowe na wydarzeniach (radiowęzeł). Specjalny rodzaj kolumn i ich zasilania pozwala na dystrybucję dźwięku na duże odległości. Używany jest zarówno w budynkach czy przestrzeniach z dużą liczbą pomieszczeń, jak i podczas ogromnych wydarzeń, na których dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dotrzeć do wszystkich uczestników przy pomocy jednego źródła dźwięku.

Jeżeli potrzebujesz kompleksowej obsługi i doboru nagłośnienia na konferencję lub inne wydarzenie, które organizujesz, skontaktuj się z nami! Realizujemy zlecenia i projekty na terenie Polski i całej Unii Europejskiej.

info@symultaniczni.pl

+48691171278

Jesteśmy częścią grupy For Event.
ul. Pokoju 4
71-739 Szczecin
NIP: 8513260414

Adres do korespondencji
ul. Koralowa 23
71-220 Szczecin